R'lyeh Cafe

Rezerwacje salek RPG 1 i RPG 2

Nie będziemy przyjmować za rezerwację na salki RPG 1 i RPG 2 Waszych dusz. Szczerze, Przedwieczny ma ich tak dużo, że na razie mu wystarczy. Jednak, aby usprawnić rezerwacje sal, na które jest największe zapotrzebowanie, chcemy wprowadzić coś w rodzaju przedpłaty, którą możecie, drodzy gracze, w całości wykorzystać na barze.

Jak to ma wyglądać?

Robicie rezerwację jak do tej pory, za pomocą Facebookowych wiadomości, opcji spotkań bądź telefonicznie i przekazujecie nam, kiedy i jak długo chcecie grać oraz ile osób będzie na sesji. Działać będzie to tak jak do tej pory, kiedy przychodziliście, zamawialiście napoje bądź przekąski na barze – ale teraz wprowadzamy pewne ulepszenie. Często zdarzało się Wam być tak pochłoniętymi przez grę, że zapominaliście się nawadniać, a to w przypadku długiej sesji może być szkodliwe. Teraz wyglądać to będzie tak, że przychodzicie i możecie zamówić od razu na start coś fajnego oraz ustalić, na którą godzinę chcecie dolewkę ulubionego piwa lub drinka, kawy czy herbaty, bądź, o której chcecie, żeby barman przyszedł i zebrał zamówienia. W ten sposób unikacie kolejki, która czasem tworzy się przed barem i możecie cały czas spędzony u nas przeznaczyć na swoją sesję w ulubionym systemie.

Rezerwując wspomniane sale obowiązuje pewien rodzaj przedpłaty – w zależności od czasu gry oraz liczby graczy (kwoty znajdziecie na końcu dokumentu) – niemniej będziecie mogli zapłacić albo przed, albo po sesji, jak Wam będzie wygodniej.

Czemu nie ma mojego zamówienia o konkretnej godzinie?

Barmani będą starać się dostarczać Wasze zamówienia do stolika albo ustalić, co chcecie jeszcze zamówić, ale weźcie pod uwagę, że czasem kolejki przed barem są długie, a goście spragnieni. Dlatego prosimy o wyrozumiałość, jeśli Wasze zamówienia będą dostarczone po kilku minutach od ustalonej godziny.

Grałem 3,5h sesji, czemu mam płacić za 4h?

Dla sprawniejszej organizacji podzieliliśmy rezerwacje na 2-godzinne przedziały. Rozumiemy, że czasem można skończyć grę szybciej, bo MG wstawił właśnie idealny cliffhanger do sesji, ale mamy też całkiem sporo planszóweczek, które mogą zapełnić ten pozostały czas. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli trochę sesja się przeciągnie, a nie będzie kolejnej rezerwacji na ten stolik, to nikt nie będzie Was wypraszał.

Gwarancja sesji do północy

Jeśli zarezerwowaliście grę do końca dnia (dla nas zazwyczaj jest to północ), to macie gwarancję gry do tej godziny. Czemu o tym piszemy? Czasem w niedzielę czy w środku tygodnia, nasi goście wychodzą wcześniej do domu (na drugi dzień praca, szkoła i takie tam), w związku z tym, jeśli nie ma ruchu, barman może podjąć decyzję o zamknięciu wcześniej – jak każdy człowiek czasem musi spać i odpocząć, żeby podawać Wam z uśmiechem ulubione drinki i piwa. Rezerwując salki RPG 1 lub RPG 2 macie zagwarantowany czas gry co najmniej do północy. A jeśli goście przy innych stolikach dobrze się bawią i siedzą dłużej, to my też mamy wtedy otwarte dłużej.

Hałas w lokalu?

Staramy się, żeby grało się Wam jak najlepiej, ale czasem może się zdarzyć, że ktoś w sali obok będzie pochłonięty rozmową czy grą, tak że będzie się zachowywać nieco głośniej. Wiemy, że nie wpływa to za dobrze na immersję, ale też prosimy o zrozumienie, że jesteśmy w lokalu, gdzie ludzie się relaksują, dobrze bawią, spędzają czas i czasem mogą być głośni. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić Wam “biblioteczne” warunki. Chociaż będziemy się starać, wprowadzać dalsze ulepszenia w salach, żeby grało się Wam jak najlepiej.

Jeśli wiemy o tym, że w sali obok będzie się odbywać jakaś impreza albo urodziny, to zawsze Was o tym informujemy i ustalamy, czy będzie Wam pasować taka gra lub ewentualnie proponujemy inne miejsce we wspólnej sali czy inny termin.

Materiały do gry

Pamiętajcie, że mamy na wyposażeniu zarówno maty do gry – suchościeralne, jak i materiałowe (które są idealne do sesji Zewu Cthulhu), jak i tacki do rzucania, a przy regale z planszówkami puste karty postaci do różnych systemów. Czasem się kończą, ale wtedy warto dać znać barmanowi, że czegoś ubywa – zawsze możemy coś dodrukować. Dzięki współpracy z Black Monk Games – wydawcą polskiej edycji Zewu Cthulhu – mamy na wyposażeniu także eleganckie karty do gry czy startery, które są na barze do Waszej dyspozycji.

Posiadamy także makiety do gier – w większości dostosowane do sesji D&D, które także można zarezerwować. Wystarczy zapytać czy mamy coś pasującego do danego klimatu. Prosimy jednak o informację, że będziecie takiego dodatku potrzebować kilka dni przed sesją, żebyśmy mogli wszystko przygotować.

Kwoty

Możliwe jest rozliczanie się osobno każdego gracza, jak i wspólne jako grupy. Na przykład grupa miała grać od 18:00 do 22:00, każdy z grających powinien wydać 20 zł na barze. Jeśli zdarzy się, że ktoś z grupy wyda tylko 18 zł, to doliczona będzie kwota wyrównująca do zadeklarowanych 20 zł na osobę przy dokonywaniu rezerwacji. Natomiast, jeżeli grupa graczy zdecyduje się na rozliczanie się wspólne, gdzie jedna osoba będzie płacić za wszystkich – to rozliczenie się będziemy traktować jako całość i jeśli ktoś z wspomnianej grupy wydał 22 zł a ktoś inny 18 zł, to przy rozliczeniu kwota na gracza będzie uśredniona. Nie chcemy, żeby część osób z grup czuło się w obowiązku do wydawania kwot na barze “za innych” – stąd taka zasada.

Sala RPG 1 mieści od 4 do 7 osób, natomiast sala RPG 2 mieści od 4 do 6 osób. Poniżej bądź powyżej tej liczby prosimy o kontakt z lokalem w celu ustalenia indywidualnej rezerwacji.

Nowe zasady rezerwacji sal RPG 1 oraz RPG 2 wchodzą w życie od 1 grudnia 2019 roku.

Mapa lokalu dostępna jest tutaj.

W razie jakichkolwiek sugestii prosimy o kontakt na adres: rlyehartcafe@gmail.com