R'lyeh Cafe

O nas

R’lyeh Cafe w Krakowie to wyjątkowe miejsce, dedykowane miłośnikom gier RPG i planszówek. Lokal wyróżnia się przytulnym, klimatycznym wnętrzem, inspirowanym literaturą H.P. Lovecrafta. Kawiarnia posiada imponującą biblioteczkę pełną różnorodnych gier planszowych, które zadowolą zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy.

R’lyeh Cafe aktywnie wspiera polskie środowiska fandomowe, organizując regularne wydarzenia, turnieje oraz spotkania promujące gry RPG. To idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi, zanurzenie się w fascynujących światach gier i poznanie innych pasjonatów.

Niezależnie od tego, czy chcesz zagrać w Zew Cthulhu czy Warhammera, znajdziesz tutaj specjalnie przygotowane sale, w których niejeden bohater przeżywał już wspaniałe przygody. Może wolisz gry planszowe? Czeka na ciebie cały regał przeróżnych gier. Zagraj ze znajomymi z pracy, którzy znają tylko Monopoly albo geekami, którzy w niejedną grę planszową grali. Dbamy o to aby nasza oferta gier planszowych cały czas się i rozrasta. Dzięki współpracy z wydawnictwami planszówkowymy, takimi jak Rebel, Portal czy Black Monk Games jest to możliwe. Zależy nam nie tylko na liczbie gier, ale także jej jakości, dlatego często wymieniamy już zużyte egzemplarze gier, aby grało Wam się przyjemniej.

Nie godzi się grać z zaschniętym gardłem. Potrzebujesz piwa, drinka albo innego magicznego eliksiru? Nasi barmani chętnie pomogą ci w wyborze odpowiedniego napoju. Poza tym możesz też napić się aromatycznej kawy lub jednej z wielu mieszanek herbat. Na tę chwilę możesz zamówić przekąski takie jak tosty, nachosy, popcorn, chipsy czy orzeszki do piwa. Staramy się poszerzać ofertę jedzeniową, także czekajcie na kolejne propozycje.

Jeżeli nie znasz jeszcze Lovecrafta, to nic straconego! Jego książki czekają u nas, możesz czytać do woli. Jeśli zjadłeś zęby na Samotniku z Providence, to tym bardziej powinieneś do nas zajrzeć – mamy dziesiątki książek, w tym najnowsze pozycje Wydawnictwa Vesper i Wydawnictwa IX.

Dzieje się u nas bardzo dużo. Kilka razy w tygodniu spotykają się u nas fani D&D, by toczyć rozgrywki w ramach D&D Organized Play Kraków, regularnie odbywają się tu szkółki planszówek oraz karcianek, spotkania autorskie, wydarzenia dedykowane dla RPGowców oraz fanów Mitów Cthulhu i wiele, wiele innych.

Tylko szaleniec nie wstąpiłby w te progi!


W związku z trudną sytuacją lokalu w czasach epidemii koronawirusa zdecydowaliśmy się rozpocząć zbiórkę na platformie Patronite. Obecnie profil działa w formie drobnych wpłat na usprawnianie lokalu. Jeśli chcecie dorzucić swoją cegiełkę, to link do zbiórki znajduje się poniżej.

Link do zbiórki: https://patronite.pl/rlyehcafe


Chcesz zorganizować sesję w ramach promowania jakiegoś systemu? Albo może chcesz nauczyć ludzi planszówki, którą bardzo lubisz, po to aby móc grać z nowymi osobami? Napisz do nas na Facebooku albo na adres: rlyehartcafe@gmail.com