R'lyeh Cafe
mini Cthulhufest 2023

mini Cthulhufest 2023

Termin
10 lutego 2023 - 18 lutego 2023
18:00 - 22:00

Kategorie


Zapewne nie zaskoczymy Was tym, że i w tym roku zapraszamy na mini Cthulhufest! Wejdźcie w klimat naszego cthulhowego wydarzenia!

Mini Cthulhufest startuje już w lutym! Zapisujecie się na sesje w ramach mini kampani, którą rozegramy w dwa weekendy lutego. Każda z sesji RPG może być grana przez Was jako pojedynczy scenariusz albo możecie wziąć udział w całym wydarzeniu lub tylko kilku dniach. Mamy dwa stoły do gry na każdy z tych dni, a oferujemy Wam przeniesienie się w lata 20. XX wieku, gdzie będziecie prowadzić śledztwo w okolicach pewnego bagna…

 


Opis tego, co na Was czeka!

Zapraszamy Was do rozegrania kampanii Devil’s Swamp. Możecie dołączyć do pojedynczych scenariuszy lub zapisać się na całość naszego wydarzenia.

Wstęp fabularny

Bridgewater jest niewielkim miastem położonym w stanie Massachusetts i liczącym około 8500 mieszkańców. Na pierwszy rzut oka jest jednym z wielu amerykańskich miasteczek, nie wyróżniającym się niczym szczególnym. Ratusz, posterunek policji, niewielki hotel dla robotników i podróżnych, biblioteka publiczna oraz college to główne punkty na mapie miasta. Przebiegająca przez Bridgewater linia kolejowa umożliwia mieszkańcom łatwy i szybki dostęp do rozrywek wielkich miast, takich jak Boston, Nowy York, lub Waszyngton.

To, co czyni Bridgewater miejscem szczególnym i jednocześnie wzbudza niepokój w sercach mieszkańców, to owiane złą sławą Bagna Hockomock. Miejsce, gdzie legendy rdzennych mieszkańców tych ziem mieszają się z dziką i niegościnną przyrodą. Mówi się, że kto wybierze się na bagna, prawdopodobnie nigdy nie wróci za sprawą złych mocy spowijających to miejsce – dlatego okoliczni mieszkańcy nazywają je Diabelskimi Bagnami. Niewielu śmiałków zapuszcza się w ten trudny teren dalej niż jest to koniecznie, a ci którzy wracają, często opowiadają o zdarzeniach, w które ciężko uwierzyć.

Pogłoski i fantastyczne historie rozsiewane m. in. przez jedną z dwóch lokalnych gazet – Bridgewater Weekly, doprowadziły do utworzenia nieformalnego stowarzyszenia The Bridgewater Preservation Society skupionego wokół doktora Edwina Nickolsa, kierownika biblioteki college’u. Zadaniem stowarzyszenia jest wyjaśnianie tajemnic Diabelskich Bagien, co często wiąże się ze współpracą z policją. Niestety nie wszystkie tajemnice udaje się racjonalnie wyjaśnić, a Ci którzy postanowili się z nimi zmierzyć i często wyłącznie dzięki szczęściu wrócili żywi z bagien, już nigdy nie byli tacy sami…


Co gramy?

Część przygód ze zbioru Devil’s Swamp.

 


Kiedy?

PIERWSZY WEEKEND
  • 10.02 (piątek) – start 18:00 – czas gry +/- 4h
  • 11.02 (sobota) – start 18:00 – czas gry +/- 4h
  • 12.02 (niedziela) – start 18:00 – czas gry +/- 4h
DRUGI WEEKEND
  • 17.02 (piątek) – start 18:00 – czas gry +/- 4h
  • 18.02 (sobota) – start 18:00 – czas gry +/- 4h

 


Kto prowadzi sesje?

Kultyści z R’lyeh: Krzysztof, Audre, Justyna, Wrona, Hasteor

 


Co dla Was mamy?

  • sesje ze świetnymi Strażnikami Tajemnic,
  • od 2 do 3 stołów do gry, przy każdym do 4 graczy,
  • dla każdego uczestnika – drobny gadżet z poprzednich edycji Cthulhufestu,
  • 10% zniżki na bar do wykorzystania w dniu sesji.

 


Jak się zapisać?

W wydarzeniu zamieścimy link do zapisów przez naszą stronę. Będziecie mieli podgląd tego, jakie miejsca są wolne i do którego Strażnika Tajemnic można się jeszcze dopisać.

Liczba miejsc jest ograniczona.

ZAPISY:

Pierwszy weekend sesji

Piątek - 10.02
Sobota - 11.02
Niedziela - 12.02

Drugi weekend sesji

Piątek - 17.02
Sobota - 18.02

linki aktywne od 6.02, od godziny 20:00


Czym jest Cthulhufest?

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji uczestniczyć w wydarzeniu Cthulhufest, to jest to coroczne spotkanie miłośników Mitów Cthulhu oraz gry RPG Zew Cthulhu. Odprawiamy wówczas mroczny rytuał i zapraszamy graczy na autorskie sesje, które łączą się w spójną opowieść. Możecie dołączyć do pojedynczej sesji lub zagrać w nie wszystkie. Oferujemy, poza sesjami, dodatkową zabawę w formie zdobywania achievementów, wygrywania lub kupowania gadżetów, koszulki do wydarzenia, klimatyczne drinki na każdy dzień i wiele innych. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszą spotkania z planszówkami i karciankami w klimacie Cthulhu.

 


 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAPISY NA WYDARZENIA?

WSZYSTKIE WYDARZENIA