R'lyeh Cafe
Paragrafówki w R’lyeh

Paragrafówki w R’lyeh

Termin
21 listopada 2023
18:00 - 22:00

Kategorie


Szykujcie się na kolejny wieczór z paragrafówką w R’lyeh! Tym razem mamy, nie jedną, a dwie paragrafówki do rozegrania podczas jednego wieczoru!

Wspólnie będziemy prowadzić opowieść i podejmować decyzje, które popchną fabułę do przodu. W rolę narratora wcieli się doświadczony Strażnik Tajemnic i Mistrz opowieści – Pan Roman! A całości gry doglądać będzie autor paragrafówek – Beniamin Muszyński!

Spotkanie przeznaczone dla uczestników powyżej 18 roku życia.

Spotkanie ma formę otwartą, jednak prosimy o deklarację na wydarzeniu na Facebooku, jeśli chcecie dołączyć do gry.


OPISY GIER


Ręka Pana

Autor: Paweł Bogdaszewski

Nazywasz się Alicja Kwartnik, masz 26 lat i skończyłaś Uniwersytet Warszawski na wydziale Historii. Spadek po bogatych rodzicach, w tym kamienica w centrum małego miasteczka na północy Polski, pozwala Ci na dostatnie życie. Twoim głównym zajęciem jest badanie historii okultyzmu.

Gamebook opowiada o młodej kobiecie, która wplątana została w mrożące krew w żyłach wydarzenia. Zdobycie bluźnierczej księgi, Ręki Pana, sprowadziło na nią grozę wykraczającą daleko poza to, co racjonalne. Czas biegnie nieubłaganie, a los jej samej, jak i całego świata zależeć będzie od Ciebie!


Ten dom

Autorka: Agnieszka Wiatrowska

Gamebook opowiada o pewnym domostwie i jego niepokojącym właścicielu, który niedawno zamieszkał w Twojej okolicy. Ciekawe, jakie też mroczne tajemnice może skrywać ten dom?

Ponadto autorka przygotowała naprawdę ciekawe rozwiązanie techniczne:

Przed rozpoczęciem gry musisz dokonać wyboru, czy chcesz grać postacią ciekawskiej nastolatki, czy dociekliwego dziennikarza. Musisz uwzględniać ten wybór w wielu paragrafach. Także niektóre zakończenia zarezerwowane są tylko dla dziewczyny lub tylko dla mężczyzny. Niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz, w niektórych sytuacjach może Ci on ułatwić lub utrudnić grę.


 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAPISY NA WYDARZENIA?

WSZYSTKIE WYDARZENIA