R'lyeh Cafe
Paragrafówki w R’lyeh

Paragrafówki w R’lyeh

Termin
27 lutego 2024
18:00 - 22:00

Kategorie


Kolejny wieczór z paragrafówką w R’lyeh!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej lekturze kolejnej interesującej paragrafówki – HE-MU-U-ZU!

Wspólnie będziemy prowadzić opowieść i podejmować decyzje, które popchną fabułę do przodu. W rolę narratora wcieli się doświadczony Strażnik Tajemnic i Mistrz opowieści – Pan Roman! A całości gry doglądać będzie autor wielu polskich paragrafówek – Beniamin Muszyński!


Opis gry

Wcielisz się w kowala, który w dramatycznych – spowodowanych jednak jego czynem – okolicznościach będzie musiał zająć się wychowaniem dwójki swoich nowo narodzonych dzieci. Bliźniąt. A narodziny bliźniąt w świecie, w którym żyje ten człowiek to zapowiedź wielkich zmian.

Wykreowałem świat oparty na zamierzchłej przeszłości, lecz stanowiący jedynie fantazję na jej temat, nie zaś źródło rzetelnej wiedzy historycznej. Tytuł niniejszego dzieła to sumeryjski zwrot „Ḫé-mu-ù-zu”, który można przetłumaczyć (za – przyznaję – Wikipedią) jako „Obyś tego doświadczył”.

Miejscem akcji nie jest jednak Sumer, chociaż możesz przyjąć, że wydarzenia, w których będziesz uczestniczył rozgrywają się w czasach schyłku owej cudownej cywilizacji. Geograficznie przeniesiemy się nad brzegi Bajkału, aczkolwiek raz jeszcze zaznaczę, iż tekst ów to dzieło mej fantazji. Nie przywiązuj się zatem nazbyt do naszej rzeczywistości, a przekazane Ci właśnie informacje potraktuj bardziej jako wskazówki pomocne przy stworzeniu obrazu świata przedstawionego.

LEKTURA ZAWIERA TREŚCI NIEODPOWIEDNIE DLA CZYTELNIKÓW PONIŻEJ 16 ROKU ŻYCIA I OSÓB WRAŻLIWYCH NA TREŚCI ZWIĄZANE Z PRZEMOCĄ (OPISY, CZĘSTO BRUTALNE, SKŁADANIA OFIAR Z LUDZI I ZWIERZĄT).


  • Spotkanie przeznaczone dla uczestników powyżej 16 roku życia.
  • Spotkanie ma formę otwartą, jednak prosimy o wypełnienie formularza opublikowanego na naszej stronie. Formularz będzie aktywny od 22.02.2024.

ZAPISY NA WYDARZENIE

 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAPISY NA WYDARZENIA?

WSZYSTKIE WYDARZENIA