R'lyeh Cafe
Paragrafówki w R’lyeh

Paragrafówki w R’lyeh

Termin
14 marca 2023
18:00 - 23:00

Kategorie


14 marca w podziemiach R’lyeh macie okazję zagrać w grę paragrafową oraz spotkać się z autorem największej polskiej paragrafówki – Beniaminem Muszyńskim!

Będziecie wspólnie podejmować decyzje popychając fabułę do przodu, a w rolę narratora wcieli się, znany stałym bywalcom Przygód w R’lyeh, Pan Roman!

Na początku spotkania wybierzecie jedną z 7 gier, wszystkie utrzymane są w klimacie horroru, nastawcie się na ekscytujący i mroczny wieczór!


Tytuły, spośród których będziecie wybierać: 

„Incydent” Beniamin Muszyńśki

Wcielasz się w dziewiętnastoletnią dziewczynę poruszającą się na wózku inwalidzkim, która spędza wakacje u dziadka, w małym, sennym miasteczku. W mieścinie znajduje się Ośrodek Epidemiologiczny, w którym prowadzone są badania nad zombie.

Dzisiejszego wieczoru Twój dziadek nie czuł się najlepiej, a po godzinie jego stan zaczął się stopniowo pogarszać. Co gorsza, po ostatniej trwającej niemal dwa dni nawałnicy wciąż nie ma prądu ani łączności. Wiesz, że staruszek szybko dojdzie do siebie, gdy tylko zażyje swoje lekarstwo. Niestety, nigdzie nie możesz go znaleźć. Nie pozostało Ci nic innego, jak pojechać samej do pobliskiej apteki i je kupić.

“Ten dom” Agnieszka Wiatrowska

Gamebook opowiada o pewnym domostwie i jego niepokojącym właścicielu, który niedawno zamieszkał w Twojej okolicy. Ciekawe, jakie też mroczne tajemnice może skrywać ten dom?

Ponadto autorka przygotowała naprawdę ciekawe rozwiązanie techniczne:

Przed rozpoczęciem gry musisz dokonać wyboru, czy chcesz grać postacią ciekawskiej nastolatki, czy dociekliwego dziennikarza. Musisz uwzględniać ten wybór w wielu paragrafach. Także niektóre zakończenia zarezerwowane są tylko dla dziewczyny lub tylko dla mężczyzny. Niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz, w niektórych sytuacjach może Ci on ułatwić lub utrudnić grę.

“Ręka Pana” Paweł Bogdaszewski

Nazywasz się Alicja Kwartnik, masz 26 lat i skończyłaś Uniwersytet Warszawski na wydziale Historii. Spadek po bogatych rodzicach, w tym kamienica w centrum małego miasteczka na północy Polski, pozwala Ci na dostatnie życie. Twoim głównym zajęciem jest badanie historii okultyzmu.

Gamebook opowiada o młodej kobiecie, która wplątana została w mrożące krew w żyłach wydarzenia. Zdobycie bluźnierczej księgi, Ręki Pana, sprowadziło na nią grozę wykraczającą daleko poza to, co racjonalne. Czas biegnie nieubłaganie, a los jej samej, jak i całego świata zależeć będzie od Ciebie!

“Sąsiedzi Lonesbury” Jarosław Klofta

Wszystko zaczęło się w lipcu 1928 roku. Po zakończeniu roku akademickiego w Massachusetts, postanowiłeś odwiedzić swojego dawno niewidzianego kolegę w Arkham…

Nazywasz się Frederick Stevenson i Bóg Ci świadkiem, że przez cały okres swojego pobytu w Lonesbury nawet najmniejszym swoim działaniem nie zamierzałeś rozbudzać w otaczających miejscowość lasach tego, czego rozbudzać nie powinien nikt nigdy. To coś czekało na przebudzenie przez cały okres swojego snu, trwającego niezliczone przez ludzi eony…

“Skafander” Paweł Bogdaszewski

48 dzień ekspedycji. Podlodowa stacja badawcza SYDON.

Załoga: 6 osób.

Miejsce: Europa – Czwarty księżyc Jowisza. Wewnętrzny ocean.

Jesteś operatorem Skafandra, cudu techniki pozwalającego przeżyć w najgorszych warunkach, osobą odpowiedzialną za ewakuację. Wszystkich pięciu pozostałych członków załogi siedzi już w kapsułach ewakuacyjnych. Ostatni rzut oka na kapsuły, zanim sam przejdziesz do ewakuacji. Coś nie gra. Wygląda na to, że reaktor stacji nie zdołał ich zasilić w pełni. Prawdopodobnie nie wszyscy dadzą radę przetrwać. Znasz procedurę, przygotuj się do ewakuacji.

“Tajemnicze Oblicze Świata” Mikołaj Kołyszko

Wydaje mi się, że największym dobrodziejstwem na tym świecie jest fakt, że umysł ludzki nie jest w stanie skorelować całej swej istoty. Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji, pośród mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko.

Zastanawiałeś się kiedyś jakby to było, gdybyś nagle mógł poznać myśli innych ludzi? Fascynujące, nieprawdaż? A może nie do końca? W końcu taki dar… No właśnie – to dar, czy przekleństwo? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi dostarcza Tajemne Oblicze Świata. Wciel się w postać spieszącego się do pracy mężczyzny, który wbrew swej woli obdarowany został zdolnościami daleko wybiegającymi poza „rzeczywisty” świat…

“Zaginiony” Beniamin Muszyński

Opowieść przenosi nas do lat ’60 XX wieku. Wciel się w postać Afroamerykanina Jordana Allana, który poszukując niedoszłego zięcia, trafia do pewnego portowego miasteczka. Okazuje się, że nic tu nie jest normalne…


Dodatkowe informacje znajdziecie na naszym Facebooku:

https://fb.me/e/ADuzfF7C

Wydarzenie przeznaczone dla uczestników powyżej 16 roku życia.


 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAPISY NA WYDARZENIA?

WSZYSTKIE WYDARZENIA