R'lyeh Cafe
Paragrafówki w R’lyeh – Widmo nad Arkham

Paragrafówki w R’lyeh – Widmo nad Arkham

Termin
19 grudnia 2023
18:00 - 23:30

Kategorie


Szykujcie się na kolejny, ostatni w tym roku, wieczór z paragrafówką w R’lyeh! Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej lekturze największego w Polsce horroru interaktywnego!

Widmo nad Arkham” Beniamina Muszyńskiego to lektura obowiązkowa dla miłośników horroru, H. P. Lovecrafta i gier paragrafowych. Czeka na was ponad 1000 paragrafów! Tak, to nie błąd, żadne 100, a naprawdę 1000 paragrafów rozpisanych w dwóch tomach. Mało? No to lecimy dalej: przygodę można skończyć na 100 rożnych sposobów. I nie jest to przysłowiowe „na 100 różnych sposobów”, ta gra naprawdę ma tyle zakończeń! A żadne z nich nie jest tym „właściwym”. Wszystko zależy od decyzji, które podejmiesz w trakcie lektury.

Widmo nad Arkham” oparta jest o prozę mistrza horroru, H.P. Lovecrafta, a świat w niej przedstawiony stanowi alternatywną wersję naszego. Różnica polega głównie na tym, że miejsca opisywane przez Lovecrafta, jak chociażby Arkham, istnieją naprawdę, chociaż nie miały w nich miejsca wydarzenia zawarte na stronach jego opowiadań. Ponadto, w przeciwieństwie do „naszej rzeczywistości”, tutaj Lovecraft nigdy nie zdobył sławy. Został niemal kompletnie zapomniany, a jego przyjaciel, August Derleth, który pragnął rozpropagować twórczość zmarłego w 1937 roku Lovecrafta – zamordowany. To również zmiana w stosunku do rzeczywistości, bowiem Derleth istotnie osiągnął swój cel i dziś Lovecraft jest czytany i uwielbiany.

Jest rok 2020, Eli Carter to TY, leciwy bibliotekarz z Arkham, któremu przyjdzie zmierzyć się z Ezoterycznym Zakonem Dagona. Co będzie dalej? To TY o tym zdecydujesz!

Wspólnie będziemy prowadzić opowieść i podejmować decyzje, które popchną fabułę do przodu. W rolę narratora wcieli się doświadczony Strażnik Tajemnic i Mistrz opowieści – Pan Roman! A całości gry doglądać będzie autor tejże paragrafówki – Beniamin Muszyński!

Spotkanie ma formę otwartą, jednak prosimy o wypełnienie formularza opublikowanego na naszej stronie. Formularz będzie aktywny od 12.12.2023.

Formularz obecności na Paragrafówkach

 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAPISY NA WYDARZENIA?

WSZYSTKIE WYDARZENIA